اکسسوری, بتن اکسپوز, دکوری, کف, نما

مبلمان بِتُنی، مزایا و ویژگی ها

تا چند سال قبل اگر نام بتن و سیمان به گوش کسی میخورد یاد جدول های خیابان و فونداسیون ساختمان و آپارتمان های نیمه کاره می افتاد، ولی امروزه با گذشت 150 سال که از عمر متریال بتن میگذرد، این سازه پای خود را به فضای داخلی و دکوراسیون منزل ، سرویس حمام و توالت و حتی آشپزخانه های مدرن باز کرده است.

در این مقاله میخواهیم به طور مجزا به نقد و برسی مزایا و ویژگی های بتن بپردازیم. اگر شما هم به رنگ های خاص و خنثی و دکوراسیون مدرن علاقه مندید، با ما همراه باشید.

شاید در ابتدا ایده استفاده از بتن در دکوراسیون منزل کمی سرد و بی روح به نظر برسد اما صلابت دست سازه های بتنی شما را بی اختیار جذب خود خواهد کرد. بتن به عنوان یک پس زمینه خنثی میتواند،سبک های مختلف طراحی مانند کلاسیک ، صنعتی ، مینیمالیستی و حتی سنتی را در خود جای دهد. ترکیب انواع اکسسوری بتنی، چوبی،فلزی مانند گلدان و میز های بتنی می تواند روح طبیعت را در منزل جاری سازد.

تعریف بتن

بتن اغلب به صورت ترکیبی از سیمان ، آب و مصالح سنگی دانه بندی شده. این ترکیب در طول تاریخ دچار تغییرات زیادی شده است ، آنچه ما امروزه در صنعت ساختمان و معماری میبینیم به این صورت تهیه می شود، دوغاب سیمان در بین سنگدانه ها مانند چسب عمل می کند، آنها را به یکدیگر میچسباند و یک ترکیب منسجم را تشکیل می دهد.

خواص بتن

بتن تزئینی ماده ای است که ویژگی های منحصر به فردی دارد:

  • دوام بالا
  • فروانی و در دسترس بودن مصالح
  • ارزان بودن
  • مقاوم در برابر جذب آب و رطوبت
  • مقاوم در برابر آتش سوزی
  • شکل پذیری مناسب
  • سهولت در اجرا
  • زیبایی و جذابیت

استفاده بتن در دکور

استفاده از بتن در دکوراسیون در قالب تزئینات بتنی و دست سازه های بتنی می تواند اثر مهمی بر تغییر چهره منزل داشته باشد. بتن در دو بخش پس زمینه (دیوار و کف) و اکسسوری موجود در منزل کاربرد فراوانی دارد. بر خلاف ظاهر ساده ای که دست سازه های بتنی مانند گلدان بتنی دارند، می تواند با قرار گرفتن در یک طراحی منسجم، بسیار متمایز دیده شود. بتن را میتوان در بخش های مختلفی از دکوراسیون داخلی مشاهده کرد.

گلدان بتنی

چندی قبل گلدان های بتنی تنها در پارک ها، گلخانه ها و میدان های شهر دیده می شدند اما با تغییر نگرش افراد، اکسسوری های بتنی بادوام به خانه هایی با سبک های مختلف راه پیدا کرده است. دوام و مقاومت گلدان های بتنی باعث شده است،خانه هایی که حیاط های بزرگ داند از چنین تزئیناتی برای زیباسازی استفاده کنند. بعضی از طرح های این گلدان های بتنی شکوه و عظمت خاصی در فضای حیاط ایجاد می کنند. همچنین در فضای داخلی منزل از گلدان های کوچکتر برای نگهداری گیاهان زینتی استفاده می شود.

گلدان های بتنی با حفظ رطوبت و آب گیاه را تأمین میکند و باعث سهولت در نگهداری گیاه میشود. زنده ماندن یک گیاه سبز داخل یک گلدان بتنی با ظاهری سخت و خشن یک تضاد قابل تأمل به وجود می آورد.

میز و نیمکت بتنی

ترکیب بتن،فلز و چوب تبدیل به یک مجموعه هنری جذاب می شود که آن را میتوان در کنار هم یا در کنار میز و صندلی هایی با جنس های دیگر قرار داد. صلابت دست سازه های بتنی مانند یک میز بتنی در کنار نیمکت بتنی و تلفیق فلز نمادی از طراحی مدرن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *