بتن اکسپوز

طراحی نماپوش داخل ساختمان و بِتُن اکسپوز

بتن اکسپوز

بتن اکسپوز یکی از پیشرفته ترین مواد در ساختمان سازی می باشد. این بتن پیش ساخته است، یعنی در کارخانه تهیه می گردد و به طور کاملا آماده به فروش می رسد. بعد از استفاده و کار گذاشتن این بتن دیگر نمی توان از ماده یا متریالی دیگر استفاده نمود. موارد کاربری از بتن اکسپوز عبارت است از نمای خارجی،فضای داخلی ساختمان و کف، در این مقاله قصد داریم اطلاعات کامل و کافی را از این بتن در اختیار شما قرار دهیم.

در طراحی مدرن و جدید از بتن اکسپوز استفاده زیادی می شود. طول عمر و میزان مقاومت بتن سبب می شود تا افراد برای ساخت سازه ها از این زیر ساخت استفاده نمایند. قطعا تیرآهن و سایر مواد اولیه برای ساختمان سازی هرگز میزان مقاومتی به اندازه  بتن ندارند. با پیشرفت ساختمان سازی مدرن استفاده از بتن اکسپوز بیش از پیش شده است . این ماده نه تنها برای نما و کف بلکه به عنوان زیر ساخت های اصلی یک سازه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در ضمن سازگاری با انواع آب و هوا از جمله ویژگی مثبت این بتن می باشد.

بتن اکسپوز برای چه مواردی استفاده می شود؟

این بتن توع گسترده ای در شکل ظاهری دارد. مهندسین و طراحان می توانند این بتن را در شکل، ابعاد و بافت های مختلفی سفارش دهند. به طور کلی شکل ظاهری این ماده ساده است و به راحتی می توان از آن در موارد مختلف به کار گرفت. اگر توجه داشته باشید کمتر متریالی در بازار دارای این ویژگی می باشد. دلیل کاربردی بودن بتن اکسپوز داشتن ویژگی های منحصر به فرد می باشد که آن را از سایر موارد متمایز می نماید.

نمای داخلی و خارجی ساختمان یکس از موارد بسیار مهم و تاثیر گذار در زیبایی فضا می باشد. در صورتی که از متریال نامناسب برای نما استفاده شود قطعا ارزش ساختمان و سازه بسیار کمتر خواهد شد. نمای داخلی یک اصل در زیبایی داخل ساختمان و نمای خارجی اصل مهم در زیبایی محیط خارجی ساختمان می باشد. قطعا استفاده از مواد و متریال از مد افتاده نمی تواند باعث ایجاد یک ساختمان مدرن شود. بتن اکسپوز از جمله مواد کاربردی و بسیار زیبا برای استفاده در نمای خارجی و داخلی ساختمان می باشد. به طور کلی می توان گفت ساخت نما یکی از کاربرد های اساسی این بتن می باشد.

استفاده از بتن اکسپوز در دکوراسیون داخلی

شاید در ابتدا اینگونه به نظر برسد که استفاده از بتن در طراحی دکوراسیون داخلی نمی تواند گزینه خوب و مناسبی باشد اما باید بدانید استفاده از این نوع بتن برای پوشش دیوار های داخلی میتواند یک انتخاب مدرن و خاص باشد. البته موضوع بسیار مهم نوع ترکیب سایر آیتم ها با بتن اکسپوز می باشد. ظاهر بتن رنگ و حالت سردی را دارد انتخاب آیتم هایی که برگرفته از طبیعت باشند و دارای رنگ های گرم هستند، می تواند انتخاب بسیار مناسبی باشد.

مزایای استفاده از بتن اکسپوز در ساختمان

  • وجود مقاومت و عمر طولانی
  • قابل استفاده در هر شرایط جوی
  • دسترسی آسان و سفارش در ابعاد مختلف
  • افزایش سرعت انجام پروژه
  • مقاوم در برابر آتش سوزی، رطوبت و یخ زدگی
  • دارای امنیت بالا
  • عایق حرارت و صوت

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *