بتن اکسپوز

تفاوت ضخامت پنل ها و مسلح سازی بتن

اهمیت استفاده از الیاف pp در بتن برای مقاوم سازی

بتن به دلیل ویژگی های مکانیکی،نفوذپذیری کم و مقاومت بالاتر در برابر حملات شیمیایی و مکانیکی مزایای زیادی در کاربرد دارد. اگر چه رفتار بتن به طور قابل توجهی مقاومت در برابر فشار خوبی دارد،اما مقاومت کششی بتن تقریبا کمتر است. به همین منظور تاثیر آن بر روی دوام بتن مهم است. بنابراین، استفاده از الیاف برای افزایش مقاومت کششی خمشی، سیستم مهار ترک و رفتار شکل پذیر پس از ترک توصیه می شوند.

اصلاح و مقاوم سازی بتن

در چهار دهه گذشته، اصلاح و مقاوم سازی بتن با استفاده از مواد پلیمری مورد مطالعه قرار گرفته است. به طور کلی تقویت مصالح ساختمانی شکننده، با الیاف از دوران باستان مانند ریختن کاه در گل برای دیوار های خانه یا تقویت ملات با استفاده از موی حیوانات و غیره شناخته شده است. بسیاری از مواد مانند جوت، بامبو،نارگیل، پوست برنج، نیشکر باگاس و خاک اره و همچنین مواد مصنوعی مانند پلی ویلین الکل، پلی پروپیلن(PP)، پلی اتیلن، پلی آمیدها و غیره نیز برای تقویت بتن ها استفاده شده است.

تفاوت ضخامت پنل ها

مجموعه ونوس استون با استفاده از فناوری و به روزترین متریال با در نظر گرفتن کیفیت بالا ،محصولات متنوعی به بازار ارایه می دهد.

محصولات مجموعه در ابعاد و ضخامت های مختلف با الیاف PP در ضخامت 3 و 4 سانت, مش فولاد ضخامت 4 و 5 سانت و بدون الیاف ضخامت 2.5 تا 3 سانت تولید میشود.

مش فولاد

مش فولاد برای مسلح سازی بتن استفاده میشود ، پنل های بتنی با ضخامت 5سانت دارای مش فولاد میباشد که از نظر ظاهری و کاربردی جایگزین میلگرد و باعث تقویت بتن می شود. با توجه به وزن کم و مقاومت بالای این محصول گزینه مناسبی برای فضاهای صنعتی می باشد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *